Alarm Haberalma Merkezi

Evinizde yada iş yerinizde kurulu olan alarm sistemlerinin kesintisiz olarak 7/24 alarm sinyalleri bildirdiği merkezdir. Alarm gözlem istasyonları  içişleri bakanlığı tarafından düzenli olarak denetlenir ve alarm gözlem merkezleri özel güvenlik yasasına tabidir, görevleri sadece alarmları takip edip kayıt altına almaz aynı zamanda size ve gelen alarmın türüne göre ilgili kolluk kuvvetlerini en kısa sürede ev veya iş yerinize yönlendirir.

Örnek verecek olursak, alarm sisteminizden hırsızlık alarmı gelirse size ve size en yakın kolluk kuvvetlerine, yangın alarmı gelirse itfaiye birliklerine haber verir. Alarm paneli tuş takımı üzerinde acil durum tuşları var ise  oluşan acil durumlarda gelen alarmın türüne göre polis, itfaiye veya sağlık ekipleri hemen olay yerine intikal etmesi sağlanır. 

Alarm gözlem merkezinin bir diğer görevi de sistem açılış kapanış takibi yapmaktır. Bu hizmet sayesinde iş yerinizin kaçta açılıp kaçta kapandığı sizlere aylık yada günlük bazda rapor olarak verilir. Yada giriş çıkış takibi yapılması seçilirse, iş yerinizin açılması gereken saatte açılmaması yada kapanması gereken saatte kapanmaması durumunda sizlere telefon ile bilgi verilmektedir.

Alarm merkezine bağlı panellere tehdit kodu tanımlanarak, sistemi tehdit altında bu kodla iptal ettiğinizde gözlem istasyonuna tehdit altında açıldı bilgisi gider, gözlem merkezi operatörü durumu en yakın kolluk kuvvetine haber verir.

Language »
Görüşmeyi Başlat
Dokare Teknoloji
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyim ?