ONLINE Ödeme Sistemleri

Online ödeme sistemleri, internette kredi kartlarından online tahsilat yapılabilmesi için geliştirilmiş olan sistemlere verilen genel bir isimdir. Kredi kartlarından web tabanlı ortamda güvenli bir şekilde kredi kartı tahsilatı yapılmasını sağlayan yazılım bütünü de olarak adlandırılabilirler.


Müşterilerinden ve bayilerinden online kredi kartları ile internet üzerinden tahsilat yapmak isteyen firmalar e-tahsilat sanal pos yazılım altyapısını kullanarak ve bankalara sanal pos başvurusu yaparak kendi ödeme sistemlerini oluşturabilirler. Bununla birlikte belirli komisyon ve ödeme başına ödeyerek alternatif ödeme sistemlerini de kullanabilmektedirler.


Mevcut firmanız üzerinden fiziksel poslar ile kredi kartlarından ödeme alıyorsunuz ancak internette de kredi kartlarından tahsilat yapmak istiyorsunuz. Öyle ise yapmanız gereken şey kendi ödeme sisteminizi kurmaktır. Banka istekleri doğrultusunda geliştirilen ve uluslararası güvenlik önlemleri alınan online tahsilat alt yapınızı kurduğunuzda bankalara sanal pos başvurusu yaparsınız. Sanal pos başvurunuz kabul edildikten sonra kendi hesaplarınız ile birlikte kendi ödeme sisteminiz üzerinden tahsilat yapabilirsiniz.


Bir diğer seçenek ise kendi ödeme sisteminizi kurmak yerine online ödeme sistemi hizmeti veren firmaların ödeme sistemlerini kullanmaktır. Bu firmalarda sizlerden ödeme başına kesinti yaparak ya da ödeme başına komisyon almaktadırlar. Firma olarak başvuru yapabileceğiniz alternatif ödeme sistemlerinden onay aldığınız taktirde sahip olduğunuz e-ticaret siteniz üzerinden online ödeme alabilirsiniz. Sistemin sitenize entegre edilmesi gerekmektedir.